Firma JOKO 


Josef Kopf
Josef Kopf

Josef Kopf
zakladatel firmy JOKO, se narodil 19.1.1949 v Borovici
u Horšovského Týna a své mládí prožil na vesnici, obklopen přírodou a lesy, kde i nejraději trávil svůj volný čas.
Vyučil se soustružníkem a po skončení povinné vojenské služby, pracoval jako řidič stavebních strojů a také u Jednoty, v té době velmi oblíbené, pojízdné prodejny. 

V roce 1992 byla činnost pojízdných prodejen ukončena, a tak bylo nutné, hledat si jiné zaměstnání. I když nebylo lehké se rozhodnout, kterým směrem se vydat, tak v r.1993 bylo jasno a za pomoci celé rodiny se postavila první naše prodejna JOKO. Prodejnu koberců jsme postavili u našeho rodinného domu v Horšovském Týně a v dubnu 1994 jsme ji otevřeli. Prodej se dařil a my jsme byli šťastní a vděční, že každodenní práce i o víkendech byla odměněna zájmem lidí. 

FOTO:ARCHIV RODINY 

Postupně se do podnikání zapojovala celá rodina, a tak byla v roce 1996 otevřena další prodejna koberců a podlahových krytin v Domažlicích, postupně i v Boru u Tachova a ve Stříbře. Tady jsme náš sortiment od roku 1999 rozšířili i o bytové doplňky, textil a také o nábytek. 

Měli jsme svého prvního zaměstnance, který u nás pracuje dodnes. S rozšiřováním prodejen a nabídkou zboží, to bylo i pro celou rodinu náročnější, a tak většinu svého času dala podnikání. 
V roce 2008 se nám splnil jeden z posledních snů a nám se podařilo vybudovat Obchodní centrum JOKO v Horšovském Týně. V tu dobu jsem si myslel, že již se stavěním prodejen končím.
Ale nebyl to konec. 

FOTO:ARCHIV RODINY 

Vznik střelnice Shooting centre
Můj život byl od mládí spjatý s přírodou, lesem a myslivostí. Díky tomu mě to táhlo ke zbraním. Těší mě sledovat, že v mých stopách jde můj syn a vnuk, kteří přišli s myšlenkou postavit krytou střelnici. Jejich nápad jsem uvítal s nadšením a rád jsem je v tom podpořil. V roce 2018 začala stavba střelnice za pomoci celé rodiny. 

Finále a otevření střelnice SHOOTING CENTRE - seven mountains se sešlo v roce 2020 bohužel i s vládními nařízeními a kvůli pandemii Corony, musela být střelnice uzavřena. Její otevření bylo možné až téměř v roce 2022. Ale přečkali jsme to, máme otevřeno a zájem lidí mi jen potvrzuje, že to byla dobrá volba!

Splnil se mi sen o velké rodině, o její soudržnosti a také sen o podnikání. Vybudovali jsme společně několik prodejen, nejmodernější střelnici v Evropě a tak mohu říct, že je můj život naplněný štěstím a radostí. A za to jsem vděčný a děkuji. Je zatím opravdu hodně práce, času a v neposlední řadě i financí. Musím ale říct STÁLO TO ZA TO!
A pro mě, je odměnou vidět, že to funguje.
Děkuji i všem našim zákazníkům, bez kterých by to nešlo a těším se, že se k nám budou stále vracet.

Josef Kopf st. majitel firmy JOKO

Rodinná firma JOKO
Rodinná firma JOKO
Josef Kopf s manželkou
Josef Kopf s manželkou